Bize Ulaşın!

Şenlikköy, Şenlikköy Mahallesi Yamaç Sokak, Florya Cd. No:24/1 D:1, 34153 Bakırköy/İstanbul

info@asmedya.com.tr
Telefon: +90 536 614 4722
İVME KAZANDIRAN

Marka Danışmanlığı

Stratejik yaklaşımlarımızla marka danışmanlığı konusunda kapsamlı hizmetler sunuyoruz.
A’dan Z’ye uzanan çözümlerimizle markanızı zirveye taşıyoruz.

Marka Yaratma

Marka yaratma sürecinizde, marka isminizden başlayarak güçlü bir marka kimliği oluşturma ve geliştirme süreçlerini sizin için yönetiyoruz.

Konumlandırma

Markanızın hedef kitlesini detaylı bir şekilde analiz ediyor, nokta atışı stratejilerimizle hedef pazarlarda kalıcı bir iz bırakacak konumlandırma stratejisini ustalıkla oluşturuyoruz.

Marka Yönetimi

Deneyimli ekibimizle, rakip analizi ve özgünlük prensiplerini birleştirerek markanızın sektörde fark yaratmasını sağlıyoruz.

Dijitalde Güvenilirlik

Markanızın dijitalde kalitesini yansıtan özgün içerikler ve organik büyüme ile marka bilinilirliğinizi arttıyor ve her zaman rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlıyoruz.

Gelin Markanızı Birlikte Büyütelim!

Marka stratejinizin temellerini oluştururken, öncelikle kapsamlı bir pazar araştırması gerçekleştiriyor, ardından pazarınızı, müşteri kitlenizi ve rakiplerinizi detaylı bir şekilde analiz ediyoruz. Elde ettiğimiz içgörüler, markanızın temel argümanlarını, benimsemesi gereken marka değerlerini, marka kişiliğini ve belirli bir marka çizgisini ortaya koyuyor. Potansiyel müşterilere seslenirken kullanılacak söylemleri, marka danışmanlığı sürecinde sizinle birlikte şekillendiriyoruz. Ayrıca markanızın yıllık ve aylık iletişim bütçesinin tasarımını yapıyor ve marka konumlandırma stratejinize uygun olarak fiyatlandırma ve marka mimarisi süreçlerini sizin adınıza üstleniyoruz.

Muhteşem Tanıtım Çözümleri

Marka danışmanlığı alanındaki uzmanlığımızı, dijital pazarlama ajansı olarak size sunmanın ayrıcalığını yaşıyoruz. Kurumsal kimlik tasarımı, sosyal medya yönetimi, web tasarımı, internet reklamlarından kişi/marka PR hizmetine kadar tüm tanıtım ihtiyaçlarınızı tek bir noktada buluşturuyoruz. Markanızın gücünü artırmak ve dijital dünyada etkili bir varlık oluşturmak için birlikte çalışalım. Başarı için marka danışmanlığı ve dijital pazarlama alanındaki deneyimimizle her alanda tüm kaynaklarımızla sizi destekliyoruz.

Başarınız, başarımızdır!

Sizinle birlikte işinizi sektörün zirvesine taşımayı hedefliyoruz. Bu yolculukta tüm gücümüzle ve büyük bir heyecanla çalışıyor, sürekli kendimizi geliştirerek daha iyi hizmet sunmak için çaba harcıyoruz. Unutmayın, iş ortağımız olduğunuzda sizin başarınız bizim başarımızın anahtarıdır.

Marka Danışmanlığı Süreçlerimiz

Öncelikle markanızı, beklentilerinizi ve hedeflerinizi sizden detaylı bir şekilde dinleriz. Daha sonra sektör analizimizi gerçekleştirerek, markanız için en uygun strateji ve yol haritasını çıkarırız. Bu sayede markanızın potansiyelini en iyi şekilde ortaya çıkararak, başarılı bir marka yönetimi sağlarız.

Analiz sonuçlarına dayanarak, markanıza özel detaylı bir strateji planı oluşturuyoruz. Bu strateji planı, markanızın güçlü yönlerini vurgulamak, zayıf noktalarını geliştirmek ve hedeflerinize ulaşmak için en etkili yolları belirlemek üzerine odaklanır.

Elde ettiğimiz verileri kullanarak stratejilerimizi sürekli optimize ediyor ve markanızın başarısını en üst düzeye çıkarmak için en etkili yöntemleri belirliyoruz. Sizinle birlikte her adımda ilerleyerek, başarıya giden yolda sağlam bir temel oluşturuyoruz.

Marka Danışmanlığı Nedir?

Marka danışmanlığı, henüz yeni kurulacak olan ya da mevcutta olan bir markanın pazardaki kimliğini oluşturmak, pazarlama ve iletişim stratejilerini belirlemek amacıyla sağlanan önemli bir hizmettir. Bu süreçte, markanın benzersiz bir kimlik kazanması ve hedef kitlesiyle etkileşime geçmesi için stratejiler geliştirilir, rekabet analizleri yapılır ve marka iletişimi güçlendirilir.

Marka Danışmanlığı İle Çalışmanın Faydaları Nelerdir?

Marka danışmanınız, marka yolculuğunuzda gözden kaçabilecek detayları titizlikle inceleyen ve profesyonel bir bakış açısıyla sizi yönlendirmeye odaklanan bir uzmandır. Fark edemediğiniz eksiklikleri ve markanıza katkı sağlayacak potansiyelleri belirlemek için çaba harcar. Firma ile ilgili tüm riskleri, avantajları, fırsatları ve tehlikeleri marka danışmanınız tarafından analiz edilir. Bu analizler, doğru stratejileri belirleyerek hareket etmenizi sağlayarak markanızın başarısını artırmaya odaklanır.

Pazar Araştırması Nedir?

Pazar Araştırması, potansiyel tüketicilerin davranışlarını anlamak amacıyla gerçekleştirilen saha araştırmalarını, nöropazarlama çalışmalarını, fokus grup analizlerini, anket çalışmalarını ve diğer araştırma yöntemlerini içeren bir süreçtir. Marka Danışmanlığı ve Marka Yönetimi süreçleri için vazgeçilmez olan bu adım, marka stratejisinin güçlendirilmesinde kilit rol oynar. Projelerinize uygun araştırma şirketleri ile iş birliği yaparak süreçleri titizlikle yönetiyor ve marka çalışmalarınızı destekliyoruz.

Marka Danışmanlığı Fiyatı Ne Kadar?

Marka danışmanlığı fiyatları, gerçekleştirilecek çalışmaların detaylarına bağlı olarak belirlenmektedir. İlk adım olarak hedefleri net bir şekilde belirleyerek, bu doğrultuda yapılacak çalışmaların listesini oluşturmak ve buna uygun bir fiyatlandırma yapmak önemlidir. Bu sayede markanızın ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanmış etkili bir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Marka Danışmanlığı

Marka Danışmanlığı


Marka danışmanlığı; herhangi bir markanın marka yönetimi sorumluluğunu üstlenen alan olarak karşınıza çıkar. Marka danışmanlık hizmeti sayesinde markanın konumlandırılması ve marka hakkında kurumsal kimlik, pazarlama stratejileri, marka ile ilgili kampanyalar, markanın değeri ve marka iletişimi ile ilgili etkenleri yetkin bir şekilde ele almak mümkün hale gelir.

Marka danışmanı, marka danışmanlığı konusunda ilgili konularda ilgili kişilere ya da markalara danışmanlık hizmeti veren kişilerdir. Marka danışmanı, danışmanlıkla alakalı hizmet verdiği süre içerisinde marka ve kurumsal kimliği konusunda şirketle ve müşteri arasında bir köprü görevi kurmayı çalışma prensibi haline getirmiştir. Marka danışmanlığı mesleği alanında uzmanlık ve meslek bilgisinin şart olduğu önemli bir iştir. .

Marka danışmanlığı mesleği, kişilerin sadece markasını ürün ve hizmetleri sunmakla kalmaz, kişisel marka danışmanlık alanlarında bir markası olan kişilere danışmanlık imkânı verir. Bu anlamda marka danışmanlığı yapılırken; Pazar, tüketicinin kişisel analizleri ve marka çok önemli bir yere sahiptir. Alanında uzman olan bir marka danışmanı, marka değerini ön plana çıkarırken aşamaların öncesini ve sonrasını ele alarak gereken çalışmaları gerçekleştirir. Marka danışmanı olmak, bir ajansa bağlı olmak ya da özgür çalışan olarak iki farklı çalışma sisteminde bazı imkânları beraberinde getirir. Sahip olduğu özgür danışma sistemi ile bu alanda çalışmak isteyenler çok ciddi bir deneyime sahip olmalı ve profesyonel hizmetler sunmalıdır. .

Reklam ajansında çalışmalar yapan kişiler rakiplerinin yaptıkları hamlelere göre şekil alarak teklif sunarken, marka danışmanı ise sadece rakibinin durumu hakkında bilgi sahibi olarak bir rekabet sağlar. Sonrasında ise bu konuda bir avantaj elde etmeye çalışır. Elde edilen bu bilgilerden, herhangi bir strateji oluşturulmasına izin verilmez. Bunun sebebi ise başarılı organizasyonlarında çok daha hızlı harekette bulunduğunun farkında olmasıdır. Dolayısıyla marka danışmanı; markayı hem içeriden hem de dışarıdan geliştirmeye yönelik stratejileri kapsayan detaylı bir plan oluşturur. Reklamcılık faaliyetlerine bütüncül bir yaklaşım sunarak, müşteriyle yüz yüze geldiği departmanlar ve markayı pazarlama becerilerini ele alan çok önemli detayları içerisine alır. .

Aynı zamanda marka danışmanı, marka için gereken organizasyonları oluşturmak için en iyi kaynakları bulmaya çalışır. Detaylı yapılacak bir marka planı ile bu çok kolay şekilde hayata geçirilirken, marka danışmanının bu konuda katkısı büyüktür.

Özgür şekilde çalışan marka danışmanları, beceri ve bilgilerini kanıtlamayı başardığından dolayı müşteri bulma konusunda herhangi bir sıkıntı çekmez. Herhangi bir ajansa bağlı olarak çalışan marka danışmanları ise daha yoğun bir tempoda, birçok farklı türde müşteri ile çalışır. Her markaya göre danışmanlık alanlarında verilen hizmetler ve marka danışmanlığı hizmet süresi birbirinden çok farklı olabilir. Marka yönetiminin bölümlerine geçmeden önce, ileriye dönük muhtemel olan Pazar araştırmalarına yer verilmesi gerekir. Bu sayede en uygun pazarlama strateji planı çok daha rahat şekilde çizilir.

Markalara ya da markalarla çalışan şirketlere, ajanslara danışmanlık hizmetini marka danışmanlığı hizmeti veren kişiler sağlar. Markaların pazarlama ve iletişim alanında ihtiyaç duyduğu kişiler olurken, ayrıca marka danışmanları sadece şirketlerde ve ajanslarda çalışan kişiler değillerdir. Bu kişiler herhangi bir şirketten bağımsız çalışabildiği için serbest çalışan olarak da nitelendirilmeleri mümkündür.
Marka Danışmanlığının Sunduğu HizmetlerMarka danışmanlığı, günümüzde çok önemli bir yere sahiptir. Bir bütün haline geldiğimiz bu dünya içerisinde, üretim ve ticaretin yanında tüketici isteklerinde doğal olarak dönüşümler meydana gelmiştir. Marka sahipleri, ellerinde bulunan sınırlı sayıdaki kaynakları nerede, ne zaman ve nasıl harcamaları gerektiği konusunda yardıma ihtiyaç duyabilir. Bu gibi durumlarda marka danışmanına ya da marka danışmanından alınan marka olma hizmetlerinden faydalanmak sektörde bir adım öne çıkmanızı sağlar. İçinde olduğumuz bir çağda, markalar artık geleneksel marka iletişimlerini gözden geçirerek bir marka danışmanı gözetiminde bulunarak, yeni bir marka iletişimlerine kaymak zorunda kalabilirler.

İletişim sektöründe önemli bir yeri olan mesleklerden birisi de marka danışmanları olarak karşınıza çıkar. Bir işletmeye ya da bu işletmenin sahip olduğu markaya özel olarak danışmanlık hizmeti veren marka danışmanı; marka yönetimi konusunda yetkili ve bilgili kişilerden biridir. Marka danışmanı, sadece işletmelere hizmet vermekle kalmayıp, buna ek olarak kişisel marka danışmanlığına bağlı olan kişilere de danışmanlık hizmeti verir. Bu meslek, deneyim ve uzun vadeli tecrübe gerektirir. Marka danışmanı mesleğine sahip olan kişilerin pazarlama iletişimi, halkla ilişkiler, marka yönetimi konusunda bilgili ve tecrübeli olması çok önemlidir.

Marka danışmanları, markaların tercih etmesi gereken iletişim yöntemleri hangisi ise iletişim konusunda strateji oluşturmak için markalara yardımcı olup onlara bu konuda danışmanlık hizmeti verir. Bunun dışında hizmet geliştirme, dijital pazarlama gibi süreçlerin içerisinde yer alan marka danışmanlarının diğer görev ve sorumlulukları şu şekilde sıralanabilir:

· Marka danışmanlık hizmeti verirken, kişilerin kullanması gereken iletişim araçlarının belirlenmesi konusunda yardımcı olur,

· Danışanları sabır ve can kulağı ile dinlemek, reklam yüzü seçiminde kullanılacak unsurlar hakkında fikir yürütüp geliştirmek marka danışmanının işidir,

· Marka imajının gelişim göstermesini ve kar oranının artmasını engelleyecek durumları analiz ederek bu engelleri kaldırmak için çalışmalar yapar,

· Markanın iletişim stratejisi hakkında detaylı değerlendirmelere yaparak, bu stratejiyi geliştirmek için çabalar,

· Pazar araştırmaları ve fikir analizleri konusunda inceleme yaparak, bunlar hakkında bilgi sahibi olur,

· Marka danışmanı, bu hizmetleri nitelikli şekilde vererek çalıştığı şirkete ve müşterilere fayda sağlar. Dolayısıyla tüm bu sorumlulukları yerine getirdiğinde, marka danışmanı işini hakkıyla yerine getirmiş olur.

Bahsi geçen maddeler sayesinde markayı en iyi yere getirmek ve firma olarak bir başarı elde etmek hedeflenir. Başarıya ulaşmak için bu adımları doğru koşullar sağlanarak yürütmek çok önemlidir. Markalar, ticari anlamda büyüme gösterirken iletişim konusunda danışmanlık hizmeti almayı önemser. Çünkü günümüz gelişmelerine bakıldığında, söz konusu işi başarmak için en önemli noktalar bunlar olarak bilinir. Sonrasında ise diğer sorumlulukların göz önünde bulundurulmasında fayda vardır. Verimli çalışmalar ile elde edilen ürün ve hizmetlerin kalitesi, her bakımdan beklentileri karşılar.

Ayrıca marka danışmanları, yaptıkları bu meslek içerisinde iletişim ve uzmanlık bilgilerinin yeterli oranda olmasını ön planda tutarlar. Bu mesleğe yeni adım atmayı düşünen kişiler, ilk olarak bu alanda bilgi ve deneyimlerini artırmaya yönelerek kendilerini geliştirmelidir. Bu sayede ileriye yol almak ve iletişim araçlarının sunduğu avantajlardan faydalanmak mümkün hale gelir.
Marka Danışmanlığı Konusunda Kalite: As MedyaMarka danışmanlığı; günümüz şartlarında teknolojinin çok fazla gelişmesiyle birlikte sosyal medyada kurumsal bir kimlik oluşturarak, uzun vadede başarıyı hedefleyen işletmeler için son derece önemlidir. Bu noktada danışmanlık alınan firmanın çalışma prensibini öğrenmek ve buna uygun bir seçim yapmak rakiplerinizden bir adım öne çıkmanızı sağlar. As Medya; söz konusu marka danışmanlığında üst düzey kalite standartlarında hizmet vererek, sektörde fark yaratmak söz konusu olduğunda nitelikli bir firma olarak karşınıza çıkar.

As Medya, sadece marka ile ilgilenmekle kalmayıp, ayrıca markanın ilgili olduğu her türlü konuya çok hâkimdir. Bu nedenle temposu ile yüksek meslekler arasında yer aldığı söylenebilir. Firmamız belirlenen hedef kitleyle alakalı gerekli araştırmaları çok yakından takip ederken, marka pazarıyla ilgili analizleri yapar ve markanın rakiplerine karşı en doğru stratejileri hayata geçirerek başarıyı yakalamasını sağlar.

As Medya olarak markanın ürün geliştirirken yaşadığı tüm süreçleri çok yakından takip ederken, bütün detay içeren bölümlere ek olarak markanın ihtiyaçlarına ve alanına göre akılcı çözüm önerileri sunmaya devam ediyoruz. Alanında uzman kadromuz için müşteri memnuniyeti her zaman en ön planda tutulduğu için, bu memnuniyeti elde ederek her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyoruz. Buna bağlı olarak As Medya sektörü, iş yöntemini, süreçleri, rakip firmaları analiz ve denetim süzgecinden geçirerek, yüksek seviyeye çıkabilmeniz için gerekli ürün ve hizmet yöntemlerini belirler.

Ayrıca müşteri potansiyeline sahip kişilerle üst düzey seviyede marka iletişimi kurabilmek için özel bilgiler toplayarak, kişiye özgü analizler yapmak firmamızın çalışma stratejileri arasında yer alır. Sizde marka danışmanlığı hizmeti alırken, hiçbir koşulda kaliteden ödün vermemek için As Medya web sitesinde yer alan iletişim numaralarını kullanarak hemen bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Zirveye ulaşmak içi yardıma mı ihtiyacınız var?

Başarıyı Paylaşmak, Liderlikte Kalite ve Verimlilik: Sektörünüzdeki lider konumunuz, başarınızla öne çıkarken, biz de sizinle birlikte başarımızı taçlandırmak için çalışıyoruz. Her adımda takip, güçlü bir işbirliği ve yüksek kalite standartları ile işinizi sektörün zirvesine taşımayı hedefliyoruz.